МІЖНАРОДНІ ПРОЕКТИ


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Свого часу французький філософ Густав Лебон наголошував, що „єдиний спосіб, яким можна вплинути на душу народу – це виховання”. А європейська інтеграція – це насамперед виховання нового покоління українців.

В Київському ліцеї бізнесу ведуться великі міжнародні проекти – «Європейські студії» в школах України», «Євроатлантична інтеграція» та «Модель ООН».

Офіційний сайт «Європейські студії» www.euro.lecos.org

Офіційний сайт «Модель ООН» www.mun.lecos.org

На базі Київського ліцею бізнесу з 2004 року створено Інформаційно-ресурсний центр “Європейські студії” для підтримки та координації роботи з впровадження модульного навчального курсу “Європейські студії” у загальноосвітніх закладах України та координації шкільних євроклубів.

Навчально-методичне забезпечення курсу (навчальна програма, посібник для учнів, методичні рекомендації для вчителів з викладання курсу та методичні рекомендації з організації позакласної діяльності) отримали офіційний гриф Міністерства освіти і науки України “Рекомендовано”. Курс викладається як окремий факультатив, або вчителі різних предметів (географії, історії, суспільствознавства чи економіки) вико­ристо­вують модулі курсу на своїх уроках.

Євроклуб в ліцеї сприяє інформуванню й вихованню ліцеїстів у дусі спільних європейських цінностей, сприяючи встановленню гарних стосунків з однолітками за кордоном та європейськими молодіжними неурядовими організаціями, підтримуючи курс України на інтеграцію в європейську спільноту.

Було організовано та відбулося багато подій та заходів всеукраїнського та міжнародного масштабів: навчальна програма  «Європейські студії» з приватним ліцеєм м. Лесне (Польща), кілька Всеукраїнських форумів старшокласників «Проектуємо Європу майбутнього», цикли молодіжних міжнародних дебатів «Далека-близька Європа», семінари-тренінги «Європейські клуби в польських та українських школах», Молодіжні європейські форуми «Молодіжна європейська солідарність» Австрія, Відень, Всеукраїнські конференції старшокласників «Шляхи євроатлантичної інтеграції України: погляд молодих», на основі імітаційної гри «Модель Комісії Україна-НАТО», конкурси і заходи до святкування Дня Європи в школі, конкурси дитячих малюнків та ессе “Я – європеєць”, велика кількість методичних сценаріїв уроків та шкільних заходів на євроінтегра­ційну тематику, презентації шкільних євроклубів на Хрещатику у День Європи в Києві, Всеукраїнських форумів Євроклубів, Всеукраїнських семінарів-тренінгів євроклубівців «Шкільні євроклуби України – діяльність і перспективи»,  виставки, ігри, дискусії, конкурси, дебати тощо.

В рамках пректу «Європейські студії» шість років поспіль восени Центральний інститут громадянської освіти федеральної Землі Баден-Вюртемберг (Бад Урах, Німеччина) запрошує ліцей на європейські семінари  «Освітня політика Євросоюзу та Німеччини. Уроки для України». Обовязковою є екскурсія у Францію (Страсбург) де ліцеїсти відвідують Раду Європи та Європейський суд.

Актуальним є проведення різноманітних просвітницьких заходів серед учнівської молоді для подолання  стереотипів та міфів стосовно НАТО. Проведення Всеукраїнської конференції старшокласників „Шляхи євроатлантичної інтеграції України: погляд молодих” на основі імітаційної гри „Модель Комісії Україна-НАТО” є саме таким новим і ефективним заходом. Було проведено велику попередню роботу щодо розробки та адаптації активної методики навчання школярів з актуальних питань євроатлантичної інтеграції.

alt alt alt

Проект «Модель ООН в Україні»

Починаючи з 1998 року на базі Київського ліцею бізнесу проводиться "Модель ООН в Україні". Ліцеїсти є організаторами гри на регіональному та державному рівнях та активними учасниками конференцій.

На МООН розбирають питання, які є актуальними на цей час в світі. Ліцеїсти моделюють роботу ООН. Команди-учасники відвідують посольства та консульства країн, які будуть представляти на грі, і запрошують їх представників.

За період в 3-4 дні команди-учасники мають представити розроблені впродовж цих днів резолюції і виступити з ними. Всі результати обговорюються комітетом з цього питання, а затверджені резолюції подаються в представництво ООН в Україні.

Ліцей неодноразово брав участь в "Моделі ООН", що кожного року проходить в Гаазі, XIII Міжнародній конференції“Модель ООН” у м. Іваново (Росія), Міжнародній конференція «Модель ООН» м. Рамштайн, Німеччина.

alt alt alt