Цей сайт застарів.
Увага, ми переїхали на
klb.education Цей сайт більше не оновлюватиметься.

Наукове ліцейське товариство «Хронотоп»


alt

alt

alt

alt

Велику увагу вчителі ліцею приділяють особистості учня. Підхід до кожної дитини суто індивідуальний. У ліцеї розбудована своєрідна система науково-практичної виховної роботи учнів, в основі якої концептуальна ідея “До теорії через практику”, а її уособленням стало Науково-практичне ліцейське об’єднання (НЛО) “Хронотоп”. Знайти і сформувати творчо обдаровану особистість, здатну діяти раціонально, компетентно — це завдання таких учнівських об’єднань, як шкільні наукові товариства і Мала академія наук (МАН).

Робота в клубах, майстерні, проектах, наукових семінарах і щорічна ліцейська науково-практична конференція. „Хронотоп” передбачає групові форми роботи, паралельно з якими проводиться індивідуальна робота вчителів з учнями, які виконують науково-дослідниці роботи в системі МАН України.

Мабуть, не існує скільки-небудь достовірних тестів на обдарованість, окрім тих, які виявляються в результаті активної участі хоч би в маленькій дослідницькій роботі.

Метою наукового ліцейського товариства (НЛО) є формування в учнів вмінь самостійно здобувати потрібну інформацію; виокремлювати проблеми, шукати шляхи їх розв’язання; вміння  на практиці  підтверджувати відомі факти, замислюватись, чому саме так, а не інакше; ставити перед собою нові завдання, тобто залучення учнів до пошукової активності, що є своєрідним внутрішнім генератором, який робить людину творчою.

Традиційно в його рамках працюють секції гуманітарних дисциплін, соціальних дисциплін (історія та правознавство), природничих дисциплін, іноземних мов, математики й інформатики. Під керівництвом досвідчених вчителів ліцеїсти здійснюють дослідження, ставлять експерименти, аналізують результати і роблять висновки.

Ліцеїсти традиційно проводять науково-практичні конференції, що є першим етапом Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учів-членів МАН України. Автори представляють свої роботи, і деякі ліцеїсти цікавляться дослідженнями не з одного, а декількох напрямків. За рішенням журі визначаються переможці першого (ліцейського) етапу, а далі за його підсумками беруть участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Наш досвід організації та проведення предметних олімпіад засвідчує, що ця форма позакласної роботи є дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань.

За підсумками робіт видається ліцейський збірник "Наукові дослідження ліцеїстів".

У ліцеї діють кілька проектів які в ігровій ситуації виявляють творчі здібності учнів, їхнє уміння самостійно приймати рішення в нестандартних умовах. Для участі в них необхідна фантазія, сміливість, вміння та навички роботи з комп'ютером. Створюються такі завдання, що враховують загальний рівень знань учнів. Наприклад це - конкурс з інформатики «Золотий чайник» та міжнародний математичний конкурс «Кенгуру».

alt alt alt